izmir escort bayan

Tarihçe

İlk olarak baba Musa Dilbağı ve ortanca erkek çocuğu Bülent Dilbağı ile birlikte Ferah Mahallesinde küçük bir dükkanda başlamıştır. Bülent Dilbağı Gece börek yapıyor sabahlarıda seyyar araba ile ümraniye santral’de börek satıyordu.

Musa Dilbağı sabah erkenden dükkanı açar, büyük bir özenle börekleri pişirip dükkanı açardı. Akşam kalan börekleri yine seyyar arabaya koyup pazarlarda satardı.

90’lı yılların başında çengelköyde küçük bir dükkana geçip baba oğul bu işe devam ederler bu arada Askerlik görevini yerine getiren Murat Dilbağı işletmeye dahil olmuştur. Murat Dilbağının dahil olmasıyla birlikte dahada güçlenmeye başlamıştır. Musa Dilbağı dükkanı bügün aynı yerde Hizmet vermeye devam eder. Üç katlı müstakil binaya taşır. Çengelköy Börekçisi burada daha geniş bir kitleye ulaşır.

Okul Tatillerinde Çengelköy Börekçisinde çalışan en küçük kardeş Yunus Dilbağı eğitimini tamamladıktan sonra Çengelköy Börekçisine dahil olmuştur. Baba Musa Dilbağı üç oğlu ile birlikte daha hızlı bir şekilde bu markayı büyütmeye devam etmiştir.

Çengelköy Börekçisinde ustalarımız böreklerimizi, poğaçalarımızı hazırlarken, anlık açtıkları taze yufkaları kullanırken, hamurun yoğrulmasından mayalanma sürelerine kadar tüm detayları değerlendirirler.